Doğanlar Apartmanı’ndan 65. saatte bir mucize daha yaşandı. Enkaz altındaki 3 yaşındaki Elif Perinçek’in sağ olarak çıkartıldığı öğrenildi. Küçük kızın kurtarılma anında ekipler gözyaşlarını tutamazken ve haberi sunan muhabirlerin sesleri titredi.

Saadet Demir

Arama kurtarma faaliyetlerinin devam ettiği Bayraklı ilçesinde, deprem’in  ardından geçen yaklaşık 65 saat sonra bir sevindirici haber daha geldi.

ENKAZDAN KURTARILAN 106. KİŞİ OLDU

Enkaz altında kalan 3 yaşındaki Elif Perinçek, alkışlarla enkazdan çıkarıldı ve ambulansla hastaneye kaldırıldı. Elif bebek, enkaz altından yaralı kurtarılan 106’ıncı kişi oldu.

20201102_2_45143588_59406460_Web

Elif’in enkaz alanında büyük sevinç yaşayan anneannesi, „Çok mutluyum, Allah razı olsun. Elif’e kavuştum, annesi de kardeşleri de kavuşacak.“ dedi.

3 yaşındaki Elif kurtarıldı

Doğanlar Apartmanı enkazı altında kalan 3 yaşındaki Elif Perinçek, depremden 65 saat sonra yaralı olarak kurtarıldı. Elif Perinçek’in annesi Seher Dereli Perinçek ile 10 yaşındaki ikiz ablaları Elzem ve Elif Perinçek de yaklaşık 23 saat sonra enkazdan yaralı olarak kurtarılmıştı. Ağabeyi 7 yaşındaki Umut ise yaşamını yitirmişti.

Artçı sarsıntılar sürüyor

Cuma günü meydana gelen depremin ardından bölgede artçı sarsıntılar da devam ediyor. AFAD, deprem sonrasında büyüklüğü 4’ün üzerinde 43 artçı olmak üzere, toplam 1120 artçı sarsıntı yaşandığını bildirdi.