Uluslararası platformlarda da adından sıkça söz ettirmeyi başaran Grup Yorum, Almanya’nın Ludwigshafen kendinde bir konser verecek. 1 Haziran 2019 Cumartesi günü saat 15:00’de başlayacak olan konsere, Grup Yorum’a misafir sanatçılar Erdoğan Emir ve Tolga Sağ eşlik edecek.

Dev konsere Avrupa’nın çeşitli şehirlerinden kaldırılacak otobüslerden de ücretsiz olarak yararlanılabilecek.

Irkçılığa karşı, tek ses, tek yürek sloganıyla düzenlenen 8. Büyük Avrupa Konseri ile ilgili bir gönüllüler ordusu Avrupa’nın dört bir yanında çalışmalarına hummalı bir şekilde devam ediyor. Sokaklarda, meydanlarda, gerçekleştirilen etkinliklerde, kapı kapı dolaşarak, dernekleri ziyaret ederek herkesi Irkçılığa Ve Yozlaşmaya Karşı Tek Ses Tek Yürek Konserine davet ediyorlar.

Kapalı salonda gerçekleşecek konser için geri sayım başladı. Birçok süprizin yer alacağı sahne çalışmalarına ise aralıksız devam ediliyor. “Irkçılığa karşı tek ses tek yürek olmak’ ve ‘Yozlaşmaya karşı biz varız’ demek için 1 Haziran’da Almanya’nın Ludwigshafen kentinde buluşalım çağrısına halktan olumlu yanıt geliyor.

Grup Yorum gönüllülerinden çağrı
Avrupa’da konser ve festivalleri organize eden Grup Yorum Gönüllüleri Avrupa’daki halkımızın yaşadığı ırkçılık gün geçtikçe artıyor. Evde, okulda, iş yerlerinde her yerde ırkçılıkla karşılaşıyoruz. Irkçılığa karşı kendi kültürümüzü, değerlerimizi sahiplenmek, savunmak en meşru hakkımızdır.

Sadece Türkiyeliler olarak değil, dünyanın tüm halkları için ırkçılığa karşı mücadele etmelerini istiyoruz öağrısını birkez daha yüneledi.
Yozlaşma Avrupa’nın her yerinden evlerimize uyuşturucu, kumar, alkol bağımlılığı olarak giriyor. Sadece o da değil, aile içi sorunlar, bencillik, bireyci dayatmalar da hayatımızı olumsuz etkiliyor.

Tek tek bireyler olarak ne ırkçılıkla, ne de yozlaşma ile baş edebiliriz. Ancak ve ancak birlik olarak, birbirimizin sorunlarına sahip çıkarak sorunlarımıza çözüm bulunabileceğine inandıklarını anlatıyorlar.

Çocukları unutulmadı
Ayrıca gerçekleşecek konserde çocuklarda unutulmadı. Çocukların gönüllerince vakit geçirebilecekleri olanakları kullanarak ailelerin rahat etmesi hedefleniyor.

Grup Yorum, Bağımsız Türkiye konserlerinde milyonlarca sanatseveri bir araya getirmişti. Bu idda ve kararlılığını 8.‘sini düzenlediği Irkçılığa Ve Yozlaşmaya Karşı Tek Ses Tek Yürek Konserinde de ortaya koyacaklarına inanılıyor.

Hep bareber türkülerimizi söylemeye, Grup yorum’a sahip çıkmaya ve değerlerimizi korumaya varmışınız çağrısına kulak verin…