1- Adana – İncirlik Üssü

1954 yılından bu yana ABD’ye tahsis edilmiş durumda. ABD Hava Kuvvetleri 39. Ana jet üssü burada görev yapıyor.

Üs ayrıca NATO deposu olarak da kullanılıyor. Irak’tan kaydırılan Predatörler (insansız hava araçları) de İncirlik’te bulunuyor. Bu üss ortadoğu halklarına kan kusturuyor…

2- Malatya – Kürecik

On yıllarca ABD’nin radar üssü olarak kullandığı üs, şimdi NATO’nun füze kalkanı projesi kapsamında radar üssü olarak kullanılıyor. Dökülen her damla kanda hak sahibidir…

3- İzmir – Çiğli

Hava Üssü hem ABD hem de NATO’ya tahsis edilmiştir. ABD’nin Avrupa’daki kuvvetlerinin parçasıdır.
ABD üste savaş uçakları, füze sistemleri ve 300 personel bulundurmaktadır. ABD’nin 16. hava filosu burada konuşlandırılmıştır.
Üs aynı zamanda NATO’nun Türkiye’deki en eski üssüdür. Şu an NATO karargahı olarak kullanılmaktadır.

4- Afyonkarahisar

Türkiye’nin en büyük NATO’nun ise 2. büyük havaalanıdır. „Ana Jet Bakım Üssü“ olarak kullanılmaktadır.

Sivil uçuşlara açılması konusundaki çalışmalara NATO’dan izin çıkmamıştır.

5- Şile

Stinger füzelerinin fırlatılması için uluslararası standartlarda bir atış alanıdır.

6- Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı

Irak savaşı sürecinde NATO tarafından getirilen AWACS’lar burada üslenmiştir.

7- Balıkesir 9. Hava Jet Üssü

Bu üsde 6 adet „vault“ denilen füze rampası bulunmaktadır.

8- Muğla Aksaz Deniz Üssü

Ayrıca;
Ankara-Ahlatlıbel,
Amasya-Merzifon,
Bartın,
Çanakkale,
Diyarbakır-Pirinçlik,
Eskişehir,
İzmir-Bornova,
İzmit,
Kütahya,
Lüleburgaz,
Sivas-Şarkışla,
İskenderun,
Ordu-Perşembe,
Rize-Pazar,
Erzurum,

Van-Pirreşit ve Mardin’de NATO’ya bağlı Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezleri (CAOC6) bulunuyor.

2012 yılında alınan bu veriler vatan toprağımızda ‚bilinen‘ 23 adet NATO ve ABD üssü olduğunu göstermektedir. Amerika’nın Irak’tan sözde çekilmesinin ardından ve IŞİD’le mücadele operasyonları kapsamında yapılan anlaşmalarla bu üslerin sayısının arttığı bilinmektedir. Fakat birçok basın yayın organının, ülkemizdeki önemli yazarların, gazetecilerin bu anlaşmalardan bahsetmemesi sayesinde, işbirlikçi zihniyet yeni anlaşmalara imza atmakta ve bunları gizli tutmaya devam etmektedir. Sadece İncirlik’te 8 F-16 ve 6 kargo uçağı ile birlikte 300 askeri personelin
bulunduğunu biliyoruz. Geri kalan üslerde kaç personelin ya da hangi cihazatın bulunduğu hakkında bilgi verilmiyor olması, bu üslerde yapılan icraatlere şüphe ile bakmamıza sebep olmaktadır.

İncirlik’ten havalanan MQ-1 Predator insansız hava aracının sivilleri katlettiği söylenen şu günlerde, yeniden ittifak kurulan Amerikanın asla dostumuz olamayacağını söylüyoruz.

Ayrıca 4 Temmuz 2003 tarihinde Irak Süleymaniye’de bulunan 11 Türk Silahlı Kuvvetleri mensubumuzun ve Türkmen mihamandarlarının başına çuval geçirerek sorgulamak üzere alıkoyan Amerikan 173. hava indirme tugayının ve yanında bulunan peşmergelerin yönetimini elinde bulunduran bir devletle müttefik olmamız durumumuzun kritikliğini gözler önüne sermektedir.

Irak’ta ve daha birçok Müslüman ülkesinde kardeşlerimizi katleden eli kanlı Amerika’nın ‚kadim dostumuz Amerika‘ olarak nitelendirilmesi ve ülkemiz adına müttefik olunması son derece üzücü ve yanlış bir tutumdur. Binlerce Müslümanın katline, binlerce müslüman kadının namusuna kastedilmesine, binlerce masum çocuğun öldürülmesine izin verenlerin, izin verme yetkisine sahip olmalarına sebep olanların ve buna engel olmayanların hesabı hem bu dünyada hem de ahirette mutlaka alınacaktır.