AKP’li Milletvekili Metin Külünk ile sıkça gündeme gelen ‚Almanyalı Osmanlılar’a polis baskın gerçekleştirdi. Baskında çatışma çıkması nedeniyle bir üyenin öldürüldüğü öğrenildi. Çatışmanın çıkıp çıkmadığı, hayatını kaybeden insan hakında her hangi bir bilgi soruşturmayı yürüten makamlarca verilmemesi eleştiri konusu oldu…

Bild gazetesinin haberine göre cuma günü saat 12:15’te polis devriyesi sırasında Düsseldorf Özel komanda (SEK) ekibinin de içinde bulunduğu bir çatışma yaşandığı gündeme gelmişti.

Olay cuma günü saat 12.15’te meydana gelmiş, Düsseldorf polis özel timi, ‘Osmanen Germania’ya baskın düzenlemiş, baskında ‘Almanyalı Osmanlılar’ üyesi bir Türk hayatını kaybetmişti.

Ölümün polis kurşunuyla meydana geldiği, ancak nasıl olduğu konusunda bilgi verilmemişti. Polis ölen kişi hakkında açıklama yapmamış ancak olayı doğrulamıştı. Essen Emniyeti olayla ilgili soruşturma başlattı.

Alman medyasında geçtiğimiz aylarda Osmanen Germanie grubunun AKP ile bağlantılı olduğuna dair haberler yer almış, AKP istanbul Milletvekili Metin Külünk basın yayın organlarınca eleştirilmişti.

Son yaşanan olay ile birlikte önümüzdeki süreçte de benzer çatışmaların ve tutuklamaların yaşanması kaygı verici olarak değerlendiriliyor.

Geçen yıl Almanya’nın farklı eyaletlerinde birçok kez baskın düzenlenen Almanyalı Osmanlılar çetesine uyuşturucu, silah ticareti, kara para aklama, şantaj, belgede sahtecilik gibi suçlamalar yöneltiliyordu…