Avrupa ABA Güreş Federesyon Başkanı ve Milli Hakem Hamdan İflazoğlu’ndan Gazetemize ziyaret ve iki teşekkür belgesi geldi. Gazetemizin başarılı temsilcilerinden Ümit Kalın’a spora sunduğu katkılardan dolayı teşekkür sertifikası verildi.

Avrupa ABA Güreş Federasyonu Başkanı Hamdan İflazoğlu ve Gazetemizin Temsilcisi Ümit Kalın

Uzun yıllardır ABA Güreşini Almanya’da olimpik seviyeye getirmek için fedekarca mücadele veren Başkan İflazoğlu, aynı zamanda Alman Milli hakemi olarak da görev yapıyor.

Uluslararası musabakaların aranan takımı Almanya

Özellikle mülteci ve göçmen gençlerini Ata sporumuz olan ABA güreşine çekmek için çaba sarfeden İflazoğlu, takımına Alman gençlerini de katmayı başardı. Alman Milli Güreş takımı da oluşturan Hamdan İflazoğlu Uluslararası müsabakaların aranan ismi oldu.

Başarı basamaklarını hızla tırmanıyorlar.

Dünyanın bir çok ülkesinde mindere çıkan Almanya Milli Güreş Takımı başarıdan başarıya koşuyor. Almanya’da da Uluslararası ABA Güreş müsabakaları düzenleyen İflazoğlu, sosyal sorumluluk projelerinde de sıkça yer alıyor.

Romanya’da büyük mücadele onları bekliyor

Tatarların düzenlediği Uluslararası bir müsabaka için takımını hazırlayan İflazoğlu, bu nedenle takımıyla birlikte Romanya’ya gidecek. ABA Güreşi, Okçuluk, Bilek Güreşi gibi birçok alanda sporcuların kıyasıya yarışacağı müsabakaları Welt Heimat Gazetesi olarak bizde takip edeceğiz. Alman Milli Takımının davetlisi olarak Romanya’da olacağız.

İflazoğluna Teşekkür

Gazetemizi ziyaret eden Hamdan İflazoğlu. daha sonra Göppingen’in güzide mekanlarından biri olan ZERO Coctail Lounge Cafe’de hem spor camiasında yaşananları hemde İran’da asılan Güreşçi hakında sohpet etme fırsatı bulduk. Bu nazik ziyaretinden dolayı bizde Avrupa ABA Güreş Federesyonu Başkanı ve Alman Milli Hakemi olan Hamdan İftazoğlu’na teşekkür ederiz.