Açlık grevindeyken tutuklanan öğretim görevlisi Nuriye Gülmen ve sınıf öğretmeni Semih Özakça’ya destek için Almanya’nın Stuttgart şehir merkezinde çadır kurularak destek eylemi gerçekleştirildi.

Her cumartesi gerçekleşen eyleme ilgi büyük olurken, organizasyonu gerçekleştiren Anadolu Federasyonu üyeleri ‘’ Her şey Onlar için ‘’ dedi.


‘’ Yer yerinden oynasa da desteğimiz sürecek ‘’

Yoğun bir hava mualeftiyle karşı karşıya kalan Anadolu Federasyonu Üyeleri şöyle konuştu, ‘’ değil bardaktan boşalırcasına yağmurun yağması, yer yerinden oynasada her koşul altında Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için destek eylemlerimizi büyüterek sürdüreceğiz.

Ekmek ve Adalet mücadelesi

Canını ortaya koyarak ekmek ve adalet mücadelesi veren bu yiğit canları asla yanlız bırakmayacağız. Biz biliyoruz ki Nuriye ve Semih sadece kendi işleri ve aşları için bedenlerini açlığa yatırmadılar. Onlar açlığa ve zulme mehkum edilen milyonların sesi oldular. En değerli varlıkları olan canlarını açlığa yatırdılar. Hücre hüce eriyorlar. ‘’İşimizi geri istiyoruz. Bizi yargılayın’’ diyen bu onurlu insanları, AKP hükümeti mahkemeye getirilmeyerek adeta dünyanın gözü önünde kendi hukuklarını bile hiçe sayarak hukuk cinayeti işlemiştir.

Buna sessiz mi kalalım ?
Nuriye ve Semih’i yanlız mı bırakalım ?
Asla onları yanlız bırakmayacağız…


Biz ekmek ve adalet mücadelesinde üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz. Bedelse bedel. Nasıl ki 200 günü aç geride bırakan Nuriye ve Semih varsa, bizde varız. Hem ülkemizde hem de dünya’da ne Nuriyeler biter nede Semihler. Bitmedi… Bitmeyecek ! Tekrar söylüyoruz, ya bu insanların işleri geri iade edilecek, yada sonuna hatta sonuncumuza kadar onların mücadelesinin yanında olacağız. Asla geri durmayacağız, asla bedel ödemekten ve ödetmekten tereddüt etmeyeceğiz. Dünyanın en meşru hak arayışına baskı ve zulümle karşı koyanlar bunu bilmek zorundadır. Artık bıçak kemikte… Tüm hukuk yollarını tıkayanlar, Halkın Adaletine hesap vereceğini düşünmek zorunda. Duymadılarsa duysunlar sesimizi, bıcak kemikte… Yaşasın Nuriye, Yaşasın Semih…

Tarih affetmeyecek

Kurulan çadıra onlarca ziyaretci gelirken, neden Nuriye ve Semih’in açlık grevinde olduklarını anlatan açıklamalar da dağıtıldı. Eyleme Heykeltraş Doğan Demir’de destek verirken, ‘’Nuriye ve Semih’i yanlız bırakanları tarih affetmeyecek’’ dedi…