Türk diline ve Türkçe derslerine de el atan CHP BW Birligi Stuttgart Çalışma Grubu, geniş katılımlı bir toplantı düzenledi. Toplantının açılış konusmasını CHP BW Birlik Başkan Yardımcısı ve Stuttgart Bölge Sorumlusu Şirin Üstün yaptı.

Toplantıya iştirak eden misafirleri, parti üyelerini, öğretmenleri, stk başkanlarını, işadamlarını selamlayan Üstün, CHP‘ nin bir kitle partisi olduğunun, ancak kitle partisinin doğru yapılması gerektiğini söyleyerek şöyle devam etti:

Kitle partisi demek herkes gelsin, herkes girsin partisi demek degildir. Biz Rahmetli Bülent Ecevitin dediği gibi toplumsal dönenceden yeterince pay alamayanların , ötekileştirilmişlerin, dişlanmışların partisiyiz. Bize gelen, çalışmak isteyen, üye olan arkadaşlarımız bunu bilerek gelmeleri gerekmektedir. Biz sınıfsal temeller üzerinden siyaset yapıyoruz. Biz onlar için siyaset yapıyoruz. Bize gelenler bunları bilerek gelmeli

Şirin Üstün konuşmasında öğretmenler gününü de unutmadı:

“Akademisyen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça biran önce görevlerinin başına geçsin“

İktidarın eğitim politikalarının en büyük mağdurları eğitim emekçileri, öğretmenlerimizdir. Geçim sıkıntısından, atanamamayan, ihraçlara, ücretli öğretmenlige, esnek çalışmaya zorlanan öğretmenlerimiz, daha birçok sıkıntı ile karşı karşıyadır. OHAL´den sonra KHK’lar ile on binlerce öğretmenin görevine son verilmiş, yarım milyona yakın öğretmenin ataması yapılmayarak çaresizliğe mahkum edilmişlerdir.

Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan saygın ve kutsal bir meslektir. Ögretmenlerimiz , iyiyi, güzeli, doğruyu savunan, birliğimizin, bütünlüğümüzün teminatı çocuklarımızı büyük bir sabır ve özveri ile yetiştiren, geleceğimizin mimarlarıdır.

Bu yüce mesleğin tüm sahiplerine güvenimizin tam olduğunu bir kez daha belirterek, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, mesleklerini icra ederken şehit düşen bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnet ile anıyoruz, görevleri başında olan tüm ögretmenlerimizin gününü kutluyoruz.

Ayrica Sehit Senay Aybüke Yalcin , Necmettin Yilmaz i rahmet ile aniyor ve NURIYE VE SEMIH ÖGRETMEN´in derhal görevlerinin başına dönmelerini yürekten istiyoruz.

Birlik Baskanı MEHMET YILDIRIM

Stuttgart’a yeni büro

Daha sonra Birlik Başkanı MEHMET YILDIRIM göreve yeni geldigini fakat beş yıldır örgütün içinde farklı bir görevde olduğunu söyledi. Yıldırım, CHP BW Birliginin Örgütlenme bicimini , örgütlenme modelini anlattı. Stuttgart için yeni bir ofis açmak için önümüzdeki yıl kolları sıvayacaklarını söyleyerek ögretmenler gününü de kutladı. Kahvaltıya katılan ögretmenler anılarını anlattı…

Baden Württemberg CHP Birlik Başkan Yardımcısı Şirin Üstün önümüzdeki en yakın zamanda egitim ile ilgili bir seminer gerçekleştireceklerini ve federasyon başkanları ile iletişimde kalacaklarını dile getirerek CHP BW Birligi Stuttgart çalışma grubu üyelerine misafirlerin önünde tesekkür etti.