Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Baden Württemberg, geçtiğimiz Pazar günü Stuttgart’ta düzenlenen genel kurulda yeni yönetimini belirledi.

ÇYDD Baden Württemberg’in yönetim kurulu Başkanı Ahmet Gül

Başkan Ahmet Gül, yaptığı konuşmada yeni dönemde derneğin büyüme ve daha etkin faaliyetler gerçekleştirme hedefleri bulunduğunun altını çizdi İki yılı aşkın süredir faaliyetlerini sürdüren Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Baden Württemberg’de yeni yönetim belirlendi.

Düzenlenen genel kurulda, derneğin başkanlığını yürüten Ahmet Gül, güven tazeleyerek bu göreve yeniden seçildi.

Her alanda fırsat eşitliği

ÇYDD Baden Württemberg’in yeni yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu: Ahmet Gül (Başkan), Nilgün Altınkurt (Başkan Yardımcısı), Mustafa Akdenizli (Sayman üye), Onur Birsöz (Yazman üye), Seçil Yüksel Berberoğlu (Halkla İlişkiler), Özge Ela Memiş (Üye), Elif Şahin (Üye), Derya Tezelli (Üye), Işın Toymaz (Üye), Ramazan Kenar (Üye) ve Engin Candan (Denetimden Sorumlu üye). ‘ Her alanda fırsat eşitliği’ Üyelerin yoğun katılım gösterdiği genel kurulda kısa bir konuşma yapan Gül, “Dernek olarak dil, din, ırk ve benzeri hiçbir ayırım gözetmeksizin, ihtiyaç sahibi herkese, her alanda fırsat eşitliği sunmayı ve bu konularda bölgemizin en önemli başvuru merkezi olmayı hedeflemiştik.

“ iki yıl içerisinde birçok faaliyete imza attık“

Bu hedefimize ulaşmak için geçtiğimiz iki yıl içerisinde birçok faaliyete imza attık” dedi. Derneğin eski yönetim kurulu üyelerine hizmetlerinden dolayı teşekkür eden Gül, “Yönetimimizin eski üyelerine şükranlarımı sunuyorum. Yeni yönetimimize ise başarılar diliyorum. Yeni dönemde derneğimizin daha da büyüyeceğine, etki alanını genişleteceğine ve gücüne güç katacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Derneğin temelini attı

ÇYDD Baden Württemberg Başkanı Ahmet Gül, 1970 Konya doğumlu. Eğitimini Almanya’da tamamlayan Gül, Stuttgart Devlet Konservatuarı’nda şan eğitimi aldı. Uzmanlık alanı kültürlerarası diyalog olan Gül, uzun yıllar farklı Türk ve Alman derneklerinde yöneticilik yaptıktan sonra, 8 Temmuz 2018 tarihinde Stuttgart’ta arkadaşlarıyla birlikte ÇYDD Baden Württemberg’i kurdu.