Dünyanın en büyük turnuvası olarak kabul edilen Muhammed Ali turnuvasının Stuttgart ayağında Türk profesyonel boks tarihinin ilk ve tek dünya şampiyonu Fırat Arslan da ringe çıkacak.

STUTTGART- Dünyanın en iyi boksörlerinin dövüşeceği turnuvada boksörümüz Fırat Arslan, dünya şampiyonluğuna hazırlık maçı yapacak. Stuttgart’ın seçkin mekanlarından Le Meridien Hotel’de gerçekleşen basın toplantısına Türk ve Alman medyasının ilgisi yoğun oldu. Yedi Ekim’de Stuttgart’ın dev salonlarından Hanns Martin Schleyyer’de düzenlenecek olan galada Arjantin’li Sergio Alberto Anjel’e karşı yumruk sallayacak olan boksörümüz Fırat Arslan, rakibinin güçlü bir boksör olduğunu belirterek, ‘Sergio bugüne kadar 15 maç yapmış ve bunların on üçünü kazanmış olan başarılı bir sporcu.

Bu saatten sonra güçsüz rakiplere karşı ringe çakmayacağımı bildirdim. Hedefim yeniden dünya şampiyonluk maçına çıkmaktır. Bu doğrultuda eski dünya şampiyonu Marco Huck’a karşı eleme maçı yapmak istiyoruz. Marco ile bugüne kadar iki maç yaptım bunlardan birisini kazandığımı düşünüyorum ve tüm boks otoritelerinin görüşleri de bu yöndedir ve birisini de kaybettim.

Bu nedenle bir bir berabere kaldığımı düşünerek, kendisiyle son bir kere daha kozlarımızı paylaşmak istiyorum. Bu yolda yıllardan beri beni destekleyerek, yalnız bırakmayan sponsorum GAZİ’ye de desteklerinden dolayı teşekkür etmek istiyorum’ şeklinde konuştu. Sporcumuzun menajeri Malik Protuktion’un patronu Okan Yavuz’da birçok proje hakkında görüşmelerinin devam ettiğini belirterek, ‘Şu an için çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor.

Firat Arslan ile çalışmak istiyoruz

Önümüzdeki aylarda çeşitli sürprizlerimiz olabilir. En büyük hedefimiz ise dünya şampiyonluk kemerini tekrar kazanarak vatanımıza ve milletimize büyük bir gurur yaşatmaktır’ şeklinde konuştu. Dünyanın dev boks kulüplerinden Sauerland’ın patronu Kalle Sauerland, Fırat Arslan ile birlikte çalışmak istediklerini belirterek, ‘Yapacağımız görüşmeler ile ilerleyen dönemlerde bazı projeler gerçekleştirebiliriz’ dedi.