Sosyal projelerde yer alan Avrupa ABA Güreş Federasyonu Başkanı Hamdan İflazoğlu bu kezde SMA hastası olan Yağız Ege’nin tedavisi için anlamlı bir turnuva düzenledi.

Haber Ümit Kalın

Foto: Şevket Dalboy

Sağanak yağmur altında 27 Güreşci Er meydanında gümbür gümbür çalan davullar eşliğinde kıyasıya mücadele etti.

SMA Tıp dilinde kas hastalığı, işte bu hastalığın pençesinde olan Yağız Ege’ye destek, hem Türkiye’den hemde Avrupa’dan gelmeye devam ediyor. İlaç tedavisinin 2.1 milyon dolar olması nedeniyle adeta yardım sever insanlar seferber olmuş durumda.

Almanya’nın Stuttgart şehri yakınlarında yer alan Konrnvestheim semtinde gerçekleşen “Yağız Ege ABA Güreş Turnuvası“ Avrupa ABA Güreş Federasyon Başkanı, Almanya Milli Hakemi ve Antronörü Hamdan İflazoğlu tarafından düzenledi. Turnuva günü adeta gök yarılmış ve yağmur boşalıyordu. Söz konusu olan bir insanın hayatı diyen İflazoğlu gazetemiz Welt Heimat’a verdiği mülakatta gökten taş yağsada bu turnuvayı gerçekleştireceğiz deyerek şöyle konuştu:

Dereceye girenlere ödül veriliyor

Biz savaşlara, yıkımlara, ölümlere karşı olan insanlarız.

Bizler duyarlı insanlarız, yaşatmak için varız. Biz savaşlara, yıkımlara, ölümlere karşı olan insanlarız. Elbete ki Yağız Efe için üzerimize düşen görev neyse yapmakla hükümlüyüz. En azından bizim safımız belli, amacımız belli. Bu nedenle huzurluyuz. Mutluyuz…

İranlı Dünya şampiyonu Abdolmohammad Papi

Bizlerin hedefi ABA Güreşini Olimpik yapmak

Yağız Ege adını verdiğimiz turnuvamıza destek veren tüm dostlarımıza teşekkür ediyoruz. 27 Güreşçimiz büyük duyarlılık ve fedakarlıkla kıyasıya yağmur altında güreşti. Pandemi sürecinde oldukça moralsiz olan güreşçilerimizede büyük moral oldu. Bizlerin hedefi ABA Güreşini Olimpik yapmak ve Ata sporumuzu dünyada duyurmaktır.

Yardım kampanyasına katılan ADA Restaurant

Yağmur olsada onlarca kişinin heyacanla izlediği gösterilerin ardından 1500 euro bağış toplandı. Dayanışma ve yardımlaşmanın mutluluğu yaşandı.

Yağız Ege sağlığına kavuşsun diye

Yağız Ege onuruna düzenlediğimiz turnuva umarızki sosyal faaliyet yürüten dernek ve kurumlarımıza örnek olur. Yardım kampanyaları çığ gibi büyür. Yağız Ege sağlığına kavuşur.

Turnuva’ya katılan güreşciler hakkında da bilgi veren Başkan Hamdan İflazoğlu turnuvayı üç siklette yaptıklarını söyledi. 55 ile 65 kilo arası 65 ile 80 kg. arası artı 80 kilo… Bu yapılan musabakalara 27 sporcu katıldı. Sporcular arasında İranlı Dünya şampiyonu Abdolmohammad Papi’de yer aldı. Dereceye girenlere madalya ve belge verildi. Yardım kampanyasına katılan duyarlı esnafa teşekkür edildi ve belge verildi.