Kuruluşunu yeni tamamlayan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Baden- Württemberg, ilk iş olarak „İŞVERENLER ÖĞRENCİLERİNE SAHİP ÇIKIYOR“ projesi için start verdi.

STUTTGART – Kısa zaman önce kuruluşunu tamamlayan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Baden Würtemberg, ilk iş olarak yararlı bir projeyi hayata geçirmek amacıyla çalışma başlattı.
11 Kasım Pazar günü, saat 16-19 arası, Möhringer Strasse 56, 70199 Stuttgart adresindeki Altes Feuerwehrhaus’da düzenlenecek bir toplantıda, bölgemizde faaliyet yürüten eğitim gönüllüsü işverenler ile öğrenciler ve ÇYDD Baden Württemberg üyeleri biraraya gelecek.

„Derneğin öncelikli hedeflerinden birisi, sosyal ve maddi durumlarından bağımsız, gençlerimize eğitimlerini tamamlamaları konusunda destekte bulunmaktır“ diyen ÇYDD Baden- Württemberg yöneticileri, projeyi tanıtmak ve işbirliği olanaklarını ele almak amacıyla, bölgede faaliyet yürüten tüm işverenleri, öğrencileri ve dernek üyelerini bu toplantıya davet ediyorlar.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Baden Würtemberg, proje sorumlusu Şaziye Yavuz imzasıyla yaptığı bir duyuru ile; Prof. Dr. Türkan Saylan’ın: „Ben fırsat eşitliği istiyorum. Her çocuk okumalı. Mücadelemin sebebi bu“ sözünü özümsemişliğin verdiği görev bilinci ile bu projeye destek çağrısı yaptı.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Baden- Württemberg Başkanı Ahmet Gül yaptığı açıklamada: “Çağdaş yaşamı Destekleme Derneği Baden-Württemberg Elbette Türkiye’ye yönelik çalışmalar yapacak, öğrencilere burs verecek. Fakat biz Almanya’ya ağırlık vereceğiz ve buradaki gençlerimize yönelik projeleri yürürlüğe koyacağız. “İşverenler Öğrencilerine Sahip Çıkıyor” bir başlangıç. Devamı gelecek. Heyecan verici projeler bekleyin bizden“ ifadesini kullandı.