Koronavirüs vaka sayısı Dünya genelinde 25 milyonu aştı, virüs yüzünden ölenlerin sayısı ise 845 bin olarak kaydedildi.

Ümit Kalın

Dünyada tespit edilen yeni tip koronavirüs vakalarının sayısı 25 milyonu geçti.

ABD başı çekiyor!

ABD’nin Baltimore kentindeki Johns Hopkins Üniversitesi verilerine göre, dünya genelinde koronavirüs vakalarının sayısının en yüksek olduğu ülke olan ABD’de yaklaşık 6 milyon kişide koronavirüs tespit edildi. İkinci sırada ise 3 milyon 900 bin civarında vaka ile Brezilya yer aldı. Brezilya’yı yaklaşık 3 milyon 500 bin vakanın kaydedildiği Hindistan takip ediyor.

Sadece kayıtlara geçen ölüm sayısı 845 bin olarak biliniyor!

Dünya genelinde yeni tip koronavirüsün yol açtığı Covid-19 nedeniyle ölümlerin sayısı ise şimdiye kadar yaklaşık 845 bin olarak kaydedildi.

ABD’de 183 bin kişi Covid-19 sonucu yaşamını yitirdi.

Dünyada koronavirüs kaynaklı ölümlerin sayısının en yüksek olduğu ülke ABD. Yaklaşık 330 milyon nüfuslu ülkede bugüne kadar 183 bin kişi Covid-19 sonucu yaşamını yitirdi.

183 bin kişi Covid-19 sonucu yaşamını yitirdi.

Koronavirüs kaynaklı ölümlerin sayısının en yüksek olduğu ikinci ülke olan 183 bin kişi Covid-19 sonucu yaşamını yitirdi. . Ölüm vakalarında Brezilya’dan sonra üçüncü sırada yer alan Meksika’da ise Covid-19 yüzünden hayatını kaybedenlerin sayısı 64 bin civarında oldu.

Uzmanlar, vaka sayısının ve buna bağlı olarak koronavirüs kaynaklı ölümlerin sayısının tespit edilenden daha yüksek olabileceğine dikkat çekiyor.

Türkiye’de yeni vaka sayısı 1482

Türkiye’de de koronavirüs vakalarının sayısında artış yaşanıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Twitter üzerinden paylaştığı bilgilere göre vaka sayısı 268 bin 546’ya ulaştı.

30 Ağustos verilerine göre, yeni vaka sayısı 1482 olarak kaydedildi. 945 ağır hastanın bulunduğu Türkiye’de koronavirüs sonucu 42 kişi daha hayatını kaybetti. Ülkede toplam vefat sayısı 6 bin 326 olarak kaydedildi.

Tüm dünyada kayıtlara geçen vakalara inanmayan ve çok daha yüksek olduüunu düşünen insan sayısı hiçte az değil…