CHP Genel Merkezi önünde açlık grevi yapan İzmir Büyükşehir belediyesi işçisi Mahir Kılınç, CHP’nin şikayeti üzerine gözaltına alınarak, hastaneden serbest bırakılmasının ardından Kılıç’a destek çığ gibi büyüyor.

İşe iade talebi kabul edilerek protokol imzalandığı halde işine geri dönmediği için 12 Ağustos’tan bu yana CHP Genel Merkezi önünde açlık grevi yapan İzmir Büyükşehir belediyesi işçisi Mahir Kılınçç’a bir destekte Stuttgart Halk Kültür Evi’nden geldi.

CHP yöneticileri, işine geri dönme talebiyle CHP Genel Merkezi önünde direnen ve 52 gündür B1 ve şeker almadan açlık grevi yapan işçi Mahir Kılıç’ın talebinin karşılanacağını söylediği halde, onu gözaltına aldırarak bir kez daha işci sınıfına karşı tutumunu ortaya koyan CHP’ye tepki her geçen gün büyüyerek devem ediyor.

‘‘Mahir Kılıç yalnız değildir.‘‘ ‚‘‘ CHP Halkın ekmeğiyle oynama.‘‘ yazan dövizler hazırlayan Halk Kültür Evi üyeleri, işi ekmeği ve onuru için direnen Mahir Kılıç, inancı, ibadet hanesi ve kızı için direnen Kezban Ana yanlız değildir diyerek 3 günlük açlık gerevine başladı.

Ne olmuştu?
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde kadro davası açtıkları için 258 kişi ile birlikte işinden atılan Mahir Kılıç, 13 Kasım 2017’de işe iade talebi ile açlık grevine başladı. 14 Mayıs 2018’de işe iade talebi kabul edilerek protokol imzalanmasına rağmen işe dönüş işlemleri askıya alındı.
Kılıç, 12 Ağustos’tan bu yana CHP Genel Merkezi önünde yine açlık grevi yapıyor. Kılıç’ın, B1 vitamini ve şeker almayı belirtildi.