EC BOXİNG galası için nefesler tutuldu

Vedat Alyaz : EC BOXING Medya ve Halkla İlişkiler Sorumlusu

HAMBURG- Dünyanın dev kulüpleri arasında yer alan EC BOXİNG’in düzenleyeceği Trabzondaki dev boks galasına sayılı günler kala, boksörlerin heyecanları tavan yaptı.

Aylardır ağır antrenmanlarla maçlara hazırlanan sporcularımız, altın kemerleri bellerine takmak için canlarını dişlerine takacaklar. Dişe, diş mücadelelerin sergeleneceği gala, birbirinden heyecanlı maçlara sahne olacak. Nefesleri kesecek olan bu mücadeleleri kaçırmak istemeyen izleyicilerimizi, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını, Trabzon’daki (Beşirli Çok Amaçlı Spor Salonu’da) boksörlerimizin kazanacakları madalyalar ile birlikte kutlamaya bekliyoruz.

Erol Ceylan: Dünya boksunun nabzı ülkemizde atacak

Trabzon’da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramında yapılacak olan dev boks maçları için geri sayım başladı. Ülkemizde düzenlenmiş olan en büyük galalardan birisi olmaya aday boks galasında, dünya devleri ringe çıkacak. Türk profesyonel boks tarihinin ilk ve tek dünya şampiyonu Fırat Arslan, Avrupa Şampiyonlarımız Fatih Keleş ve Ali Eren Demirezen, hızlı bir yükselişe geçen Hüseyin Cinkara, Alman Mario Daser ile ülkemizin yetiştirdiği genç boksörlerden Tarık Sözer ve Seyda Keser dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen birbirinden başarılı boksrlere karşı altın kemer mücadelesi yapacaklar. Galanın organizatörü ve EC BOXING yönetim kurulu başkanı Erol Ceylan, bu karşılaşmaların ülkemizin tanıtımına büyük katkılar sağlayacağını belirterek, ‘Başta Alman televizyon kanalları olmak üzere, dünyanın birçok ülkesinden televizyon kanalları ülkemizden canlı yayın yaparak, hem Trabzon’un, hemde ülkemizin tanıtımını yapacaklar’ şeklinde konuştu.

Bülent Başer: Bu maçlar kaçmaz

EC BOXİNG’in baş antrenörü Bülent Başer, maçlara çok iyi hazırlandıklarını ve altın kemerleri kazanacaklarını belirterek, ‘Öncelikle çok özel bir günde ringe çıkmak bizleri ziyadesiyle mutlu etti. 19 Mayıs, ülkemiz için özel bir gün ve bu günün dünyaya tanıtımını yaparak, dünya gençliğine armağan edilen ilk gençlik bayramını kutlayacağız aynı gecede. Bu da bizleri çok mutlu ediyor’ dedi. Galanın Türkiye temsilciliğini üstlenen ünlü boks adamlarımızdan Nazım Dalkıran, birbirinden çekişmeli maçlara imza atacaklarını belirterek, ‘Tüm boks severleri bu önemli galada görmek istiyoruz. Bunun tekrarı yok ve böylesine dünya çapında boksörlerin maçları kaçmaz’ dedi. EC BOXİNG basın danışmanı Vedat Alyaz, biletlerin satışa çıktığını belirterek, ‘Trabzon’da bulunan ANT merkez ve meydan şubelerinden bilet temin edilebilir. Ayrıca maç gecesi Beşirli Çok Amaçlı Spor Salonu gişelerinden de temin edilebilir. Karşılaşmalar dünyanın birçok TV kanalının yanı sıra ülkemizde DMAX’tan da canlı olarak yayınlanacaktır’ dedi.