Twitter ABD Başkanı Donald Trump’ın Minneapolis’teki olaylarla ilgili attığı tweete „şiddeti yüceltme“ uyarısı koydu.

Yok öyle yağma! Adalet yoksa isyan olur!

Ahlaksızlık diz boyu, genelde devletlerin ahlakında bu davranış bozukluğu var. Hem devlet adına insan öldüreceksiz! Hem de haksız ve hukuksuz yere öldürttüğün insana sahip çıkan halkı öldürmekle tehdid edeceksiz öyle mi?

Emperyalist ve kapitalist kafanın ruh halini yansıtıyor!

Twitter ABD Başkanı Donald Trump’ın Minneapolis’teki olaylarla ilgili attığı tweete „şiddeti yüceltme“ uyarısı koydu. Twitter’ın kullanıcılara yönelik uyarı notunda „Bu Tweet, şiddeti yüceltme hakkındaki Twitter Kuralları’nı ihlal etti. Ancak Twitter, Tweetin erişime açık kalmasının kamu yararına olabileceğini belirledi“ deniliyor. Kullanıcılar uyarıyı gördükten sonra tekrar bir tıklama yaptıktan sonra Trump’ın tweetini görüntüleyebiliyor.

George Floyd’un anısına saygısızlık eden sensin! Katiller hala tutuklanmadı!

Trump Minneapolis’teki olaylara ilişkin tweetinde „Bu serseriler George Floyd’un anısına saygısızlık ediyor ve bunun olmasına izin vermeyeceğim. Vali Tim Walz ile konuştum ve ordunun tümüyle onun yanında olduğunu söyledim. Bir zorluk çıkarsa kontrolü üstleneceğiz ama yağma başlarsa (silahla) ateş etme de başlar“ ifadelerini kullanmıştı.