Ankara doğumlu olan Karlıklı, 1971 yılından beri Almanya’da ikamet ettiğinin altını çiziyor. Uzun yıllardır Almanya’da siyasi çalışmalar yürüten Karlıklı, siyasi yaşamına DİE LİNKE ile devam ediyor.  

Şevket Dalboy

2015 yılından beri DİE LİNKE partisi üyesi ve partide aktiv çalışan Aynur Karlıklı,  DİE LİNKE partisinin eyalet yönetimkurulu ve Stuttgart yönetim kurulu üyesi. Gazetemi Welt Heimat’a açıklamalarda bulunan Karlıklı şöyle konuştu:

DİE LİNKE Milletmekili bölge adayı: Aynur Karlıklı

Partim ve İnsanımız arasında bir köprü kurmak istiyorum.

Öncelikle ırkçılığa karşı, barış ve kadın komisyonlarında çalışmalar yapıyorum.  Elbette bu çalışmalar emek ve özveri gerektiriyor. Üstlendiğimiz misyon gereği gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalar yürütüyorum. Bu çalışmalarımızın temel amacı hem partim hemde ülkemden gelen insanlarımız arasında bir köprü kurmayı amaçlıyorum.

Yaşadığımız toplumda birçok sorunlarla karşı karşıyayız

Almanya’da iş piyasası durumu, yüksek kreş ücretleri, ödenemez hal alan kiralar, adaletsiz eğitim sistemi ve elbette çevre kirliliği gibi sorunların açilen çözülmesi gerekiyor.

Sağ eğlim ve ırkçılık önümüzdeki yıllarda bizi oldukça zorlayacak.

Adaletli gelir dağılımı Almanya’da da önem kazanmaktadır. Çünkü Baden württemberg Almanya’nın ekonomik olarakta lokomotif eyaletlerinden biridir. Bu zengin eyaletimizde bile muhtaç ailelerin sayısı gün be gün artmaktadır.. Sağ eğlim ve ırkçılık önümüzdeki yıllarda bizi oldukça zorlayacağı kesin!

İnsanlar ayrımcılığa ve dışlanmaya maruz kalıyor!

Bilindiği gibi Almanya`da da insanlar ten renklerinden ve farklı görünüşlerinden dolayı ayrımcılığa uğruyor ve dışlanıyorlar. Zaman zaman gerçekleşen katliamlarla ırkçılar en acımasız yüzünü bizlere göstermekten geri durmuyor. Toplumu bilinçlendirmek, Irkçılığa ve ayrımcılığa karşı tavır almak temel görevlerimiz arasındadır.

Kadın ve çocuklara karşı şiddet artıyor.

Yaşadığımız toplum içinde kadınlarımıza ve çocuklarımıza karşı şiddet artmaktadır. Bu gelecekte başarılı ve uygun toplum kalmak isteyen bir ülke için kabul edilmez bir durumdur.

Bunun içinde elimden geleni yapacağım.  

Burada, bizler Alman ve mülteciler olarak sorunlarımızı çözmek için el ele verdiğimizde başarılar elde edeceğimize inanıyorum. Bunun içinde elimden geleni yapacağım.  

Bunun içinde DİE LİNKE adayıyım

Secim bölgem III ( 3 ) Beni ve partimi desteklemenzi bekliyorum. Destek siz değerli halkımızdan, çalışıp sorunlarmızı çözmek ise bizde.