Baden-Württemberg eyalet parlamentosu seçimleri 14 Mart 2021’de yapılacak. Beş yıl boyunca Baden-Württemberg ve Mannheim’i kimin yöneteceğine karar verilecek seçimde SPD Mannheim Türk kökenli Alman vatandaşı seçmenlerin oyuna talip oldu.

AfD’nin Türk ve yabancı düşmanı politikalarına karşı duracağını ifade eden SPD adayları Türk kökenli seçmenlere kendilerini tanıtmak için şu görüşlerini ifade ettiler.

Dr. Boris Weirauch: SPD Adayı.

DR. BORİS WEİRAUCH AfD’NİN TÜRK DÜŞMANI POLİTİKALARINA KARŞI

SPD’nin yabancı dostu güçlü adayı Dr. Boris Weirauch:

Önümüzdeki 14 Mart’ta yapılcak eyalet seçiminde, beş yıl boyunca Baden-Württemberg eyalet parlamentosunda Mannheim’ı kimin temsil edeceğine karar vermek için oyumuzu kullanacağız.

Dr. Weirauch kendisini ise şöyle tanıtıyor, ”Baden-Württemberg eyalet parlamentosunda üyeniz olarak, şehrimizin ve vatandaşlarının çıkarlarını güçlü bir şekilde temsil edilmeye devam etmesi için mücadele ediyorum. Son birkaç yılda endişelerinizi duyurmak için yüzlerce parlamento sorusu, dilekçe ve bakanlık mektubu gönderdim.

Örneğin; Mannheim için ayrı bir kurtarma kontrol merkezi ve daha iyi acil doktor bakımı ve ilçelerimizin daha fazla gürültüden korunması için başarılı bir şekilde kampanya yürüttüm.Şehrimiz ve ülkemiz büyük zorluklarla karşı karşıyadır. Ekonomik ve yapısal değişim karşısında insanların ve çevrenin yoldan çıkmamasını sağlamak özellikle önemlidir.

ÇOK ŞEY YAPILDI HALA YAPILACAK ÇOK ŞEY VAR!

Bu nedenle 14 Mart’ta eyalet parlamentosu seçimlerinde desteğinizi rica ediyorum!14 Mart 2021 Pazar günü gerçekleşecek Baden-Württemberg eyalet seçimlerinde sizleri SPD’ye yani bizlere oy vermeye davet ediyoruz. Eyaletimiz Baden-Württemberg hepimizin. Toplumsal eşitliğin savunucusu olarak, bütün toplumun anaokuldan üniversiteye kadar, en iyi ve ücretsiz eğitim alabildiği bir sistemde yaşayabilmemiz için mücadele veriyoruz.

Nazan Kapan: SPD ikinci adayı
Nazan Kapan: SPD ikinci adayı

NAZAN KAPAN SPD’NİN 2. ADAYI

Baden-Württemberg eyalet meclisi seçimlerinde ikinci aday olarak seçimlere katılacak olan Nazan Kapan şu açıklamalarda bulundu, „Sosyal pedagog olarak, Schwetzingerstadt / Oststadt bölge danışma konseyinde SPD sözcüsü, SPD bölge idaresinde bir değerlendirmeci ve Mannheim kadın sığınağı ve kadın bilgi merkezinin yöneticisi olarak çalışıyorum.„Dr. Boris Weirauch sağcı radikallere dik duruş sergiliyor“Dr. Boris Weirauch’u destekliyorum çünkü, onu sağcı radikalizme ve anayasa karşıtı gelişmelere karşı açık bir duruş sergileyen dürüst bir demokrat olarak görüyorum. Siyasi imkanlarını bu gelişmelere karşı koymak için kullanıyor. Bu dik duruş cesaret ve kararlılık gerektirir.Boris Weirauch için kadın ve güvenlik konusu ile kadın destek ağları için güvenilir bir irtibat kişisidir. Dört çocuk babası olarak eyalet parlamentosunda başarılıdır. Dr. Boris Weirauch, Mannheim’ı tanıyor ve şehrimizin olumlu gelişimi için güvenilir bir siyasi rotayı belirliyor.

DR. STEFAN FULST-BLEI SPD’nin Baden-Württemberg eyalet meclisi seçimlerinde güçlü aday görülen AfD’nin yabancı düşmanı politikalarına karşı sıkı bir duruş sergileyen Dr. Stefan Fulst-Blei kendini şöyle tanıtıyor, „7 Haziran 1968’de Mannheim’da doğdum, babam BBC firmasında tesisatçı, annem ise ev hanımı ve pazarlamacı olarak beni büyüttüler. Mannheim’a çok şey borçluyum ve şehrime sağlam bir şekilde kök saldım. Feudenheim ortaokuluna gittim. Gelecekteki karımla orada tanıştım. Ötv sendikasında gençlik temsilcisi olarak aktif çalıştım. Sparkasse Mannheim’da bankacı olarak eğitim aldım. 1987’de Abitur’umu yaptım.

Bu süre zarfında SPD’de Jusos’ların bulunduğu „siyasi evimi“ buldum. 1990’da Mannheim Üniversitesi’nde işletme eğitimi almaya başladım. 1992’den, 1994’e kadar Jusos Mannheim’ın başkanlığını yaptım. 1994’te bir hayali gerçekleştirdim ve iki yarıyıl Dublin’de iş idaresi ve siyaset bilimi okuyarak geçirdim.Mannheim Üniversitesi’nde ekonomi alanında doktoramı yaptım. Profesyonel olarak 2000 yılında Ötv’de beni sık sık yurt dışına göndererek Avrupa ve Uluslararası Politika departmanına geçtim. Ver.di kurulduğunda, işimi Berlin’e taşımaya karar verildi.2001’de Mannheim’daki ticari Max Hachenburg Okuluna geçtim ve o zamandan beri orada bir meslek okulu öğretmeniyim. Daha sonra yaklaşık 2000 öğrenciyle (STEBS / OES başkanı) bu okulun okul gelişiminde kontrol faaliyetlerini üstlendim.2004 yılında SPD Mannheim Belediye Meclisi’ne seçildim ve 2006’da da Parlamento Grup Başkanı oldum. O zamandan beri Biotopia gGmbH’de danışma kurulu başkanı olarak ve 2011’den beri de ASB Rhein-Neckar’da başkan yardımcısı olarak görev yapmaktayım. 2011’de eyalet parlamentosuna seçildim. 2012’de eğitim politikası sözcüsü oldum, 2013’te Parlamento Genel Müdürü oldum ve 2016’dan beri parlamento grup başkan yardımcısıyım. Eğitim Komitesi ve Ekonomi, Çalışma ve Konut Komitesi üyesiyim. Eğitim alanında 2014 yılından bu yana (programlamadan AR / VR’den oyunlaştırmaya kadar) „dijitalleşme“ konusunda yoğun bir şekilde çalışıyorum.2018’de SPD Mannheim’ın başkanı seçildim ve 2019’da altı yıllık bir aradan sonra yerel konseye yeniden seçildim. 2020’de SPD Baden-Württemberg’in program komisyonuna atandım.

ANDREA SAFFERLİNG KADIN HAKLARI SAVUNUCUSU SPD 2. adayı Andrea Safferling, Schönau „Feminizm sizin için ne ifade ediyor? Şeklinde kendisine yöneltilen soruya şu cevabı veriyor, „Benim için feminizm tüm insanlar için eşitlik demektir. Ama her şeyden önce, herkes için daha adil bir dağıtım ve daha fazla kendi kaderini tayin etmenin özgürlüğüdür,Önemli konulardan biride artan kiralar ve arsa fiyatlarıdır. Artan fiyatlara karṣı uygulanan politka benim için en önemli noktadır.“Mannheim’ın spor konusunda sunduğu imkanlar önemlidir. Spor, insanları birbirine bağlıyor. Spor, özellikle gençlere bir gruba entegre olmalarına ve bir takımda uyum sağlamalarına yardımcı olur.