İlk orta ve lise okulları 16 Mart’tan itibaren 1 hafta tatil edilecek. 16 Mart tarihinden itibaren Üniversiteler tatil olacak.

Cumhurbaşkan’ının yurtdışı randevuları da ertelendi. Milli eğitim, Kültür Bakanlıkları da ayrıca açıklama yapacak. Toplantı 5 saat sürdü. Spor müsabakalırı ise seyircisiz oynanacak…kritik koronavirüs toplantısı sona erdi. 5 saat süren zirvenin ardından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın açıklama yaptı. Kalın, “16 Mart tarihinden itibaren okullar tatil edilecek. Öğrenciler, 23 Mart’tan itibaren bir hafta süreyle evden internet ve televizyon kanalları üzerinden eğitimlerine devam edecekler” dedi. Üniversiteler de 3 hafta tatil edildi.İlk orta ve lise okulları 16 Mart’tan itibaren 1 hafta tatil edilecek. 16 Mart tarihinden itibaren Üniversiteler tatil olacak. Cumhurbaşkan’ının yurtdışı randevuları da ertelendi. Milli eğitim, Kültür Bakanlıkları da ayrıca açıklama yapacak. Toplantı 5 saat sürdü. Spor müsabakalırı ise seyircisiz oynanacak…

16 MART İTİBARİYLE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Bir dizi karar alındı. İlk,orta ve lisede okullar 16 Mart itibariyle 1 hafta tatil edildi. Öğrenciler, 23 Mart’tan itibaren bir hafta süreyle evden internet ve televizyon kanalları üzerinden eğitimlerine devam edecekler.

Üniversiteler 3 haftalık tatil edilecek. Tatilin nasıl koordine edileceğini YÖK ayarlayacak.

SPOR MÜSABAKALARI NİSAN SONUNA KADAR SEYİRCİSİZ

Spor müsabakaları uzmanların yaptığı tavsiyeler çerçevesinde Nisan sonuna kadar seyircisiz oynanacak.

Dünyadaki tabloya baktığınızda Türkiye’de alınan tedbirlerin etkili olduğunu görüyoruz.