Haber: Ümit Kalın

Almanya’da küçük çocukların görüntülerini çekerek onları cinsel yönden istismar ettiğinden şüphelenilen 11 kişinin tamamı tutuklandı.

Münster kentinde bir eve baskın düzenleyen polis ekipleri, 27 yaşındaki zanlının kilere sakladığı 500 terabit kapasiteli bir hafıza kartı içerisinde küçük çocuklara ait video ve fotoğraf görselleri tespit edilmişti.

Savcılık tarafından incelemeye alınan görüntülerde, 4 yetişkin erkeğin yaşları 5 ile 12 arasında değişen üç çocuğa saatlerce cinsel istismar suçu işlediği belirlendi.

Görüntüler bir insanın tahayyül edemeyeceği boyutta

Savcı Joachim Poll, istismar görüntülerinin normal bir insanın tahayyül edemeyeceği boyutta olduğunu belirterek, „Bu dört insan ki, onlara insan diyebiliyorsak; cep telefonlarında yaptıkları tüm eylemleri yazılı sohbetlerinde ifşa etmişler. Bunların hepsini tespit ettik.“ diye konuştu.

Suç yazlık evinde işlenmiş

Almanya’da, geçtiğimiz aylarda Münster’e 125 kilometre uzaklıkta bulunan Luegde şehrinde benzer olay yaşanmıştı. Bir grup yetişkin erkeğin, bir kamp alanında onlarca çocuğu çok kez cinsel yönden istismar ettiği ortaya çıkmış, haber ülkede uzun süre gündemde kalmıştı.

Yine benzer olaylar yaşanmıştı!

Polis, suçların 27 yaşındaki zanlının annesinin Münster’deki yazlık evinde işlendiğini ortaya çıkardı. Yetkililer, olaya karıştığı belirlenen 11 kişinin tutuklandığını aktardı.