Yaşamak hak, yaşatmak görevdir !

Ölüm orucu direnişinde 312. Gününe giren „Grup Yorum üyesi“ İbrahim Gökçek’i yaşatmak, Mustafa Koçak’ın adil yargılanmasını sağlamak için 25 Nisan’da bulunduğumuz her yerde herkesi 1 günlük destek açlık grevi yapma çağrısı yapıldı.

Yapılan çağrıya dünyanın dört bir yanından çekilen görüntülü mesajlarla destek açıklamaları yağdı. Çağrıda, Grup Yorum’un 35 yıllık tarihiyle yüzünü hep halka döndüğünü, konserlerini halkla birlikte yaptığını, halkın içinde direnişler örgütlediğini dile getirdiler.

Yaşamak hak, yaşatmak görevdir!

Grup yorum üyesi Helin Böleğin ölüm orucu direnişin 288. Gününde yaşamını yitirmesinden sonra, şimdi Grup Yorum Üyesi İbrahim Gökçek ve adil yargılanma talebi olan Mustafa Koçak’ın Ölüm sınırında olduğunun altı çizildi. Halkın Avukatları, Aytaç Ünsal, Ebru Timtik, özgür Tutsaklar, Didem Akman, Özgür Karakaya Ölüm Orucundalar denilerek, herkesi yaşama destek için 1 günlük destek açlık greviyle hem açlıklarını hissetmek hem de Adalet için seslerine ses olalım vurgusu yapıldı.

Mustafa Koçak nefes almakta zorlanıyor!

Adil yargılanma talebiyle Ölüm Orucunun 296. gününde olan Mustafa Koçak’ın artık nefes almakta bile zorlandığı, ayaklarının kan topladığı ve 29 kiloya kadar düştüğü bilgisi ulaştı gazetemize. Bu haberle birlikte sosyal medyada yetkililere çağrı mesajı yağdı. Mustafa Koçak’ın tutulduğu hapishane ve Adalet Bakanlığının telefonlara cevap veremez duruma geldiği öğrenildi.

“Yaşamak Hak

Yaşatmak görevdir.