Günlerdir tüm dünyanın gözü ABD’deki başkanlık seçimlerindeydi. Oldukça tartışmalı geçen seçim sürecinin sonunda Biden’in başkan olabilmek için gerekli çoğunluğu sağladığını görüyoruz!

Şevket Dalboy

Trump mı BİDEN mi?

Kim daha fazla kan döktü, Kim daha fazla kan dökmeye devam edecek?

Sevgili ülkemin hemen hemen her kanalında bu tartışmalar kıyasıya yaşandı. Sanki Türkiye’nin kader seçimi yapılıyormuş gibi allandı pullandı. Engin akademik bilgiler masaya saçıldı. O mu bu mu derken Yankee Joe kazandığını ilan etti.

Haydut ABD Türkiye’nin çıkarına hangi kararın altına imza attı?

Haydut ABD’nin hiçbir başkanı Türkiye adına fayda sağlayacak bir politikanın altına imza atmamasına rağmen, hatta yaşanan her sorunun, akan her damla kanın, güz yaşının, acının, açlığın ve yoksulluğun altından Haydut Amerika çıkmıştır. Darbeler’de, ekonomik buhranlarda hep ABD’nin tezgahı kurulmuştur.

Bu tezgahın başına isimleri ve yöntemleri farklı olsada aynı amaç için birini görevlendirirler. O da gelir farklı yöntemlerle dünya halklarına adeta kan kusturur. Bu politikayı değiştiren kimse çıkmadı. Zaten buna niyeti olan da yoktu.

Buna karşın kendi cellatlarına aşık olan ülkemin siyasetcileri, iş insanları, akademisyenleri, sanatcıları hiç eksik olmadı. Bugün Trump ve BİDEN üzerinden yürütülen tartışmalarda tamda bunu gördük. Sevinenler bir tarafta ve ABD’nin dünya halklarının baş düşmanlarından biri olduğu gerçeğini bilenler diğer tarafta.

Bu tartışmalara baktığında Joe ne düşündü acaba?

Türkiye hakkında en alçak cümleleri kuran iki yankee hakkında tercihe zorlayan ve sempati oluşturmaya çalışan çakalları nasıl ödüllendirecek?

Buradan şunu söylemek isteriz ki: Türkiye’de ABD’yi dost ve müttefik olarak lanse edenler, onları halka sevdirmeye çalışanlar, Türkiye’ni uçurumun kenarına itenler, kasalarını Amerikan Dolarlarıyla dolduranlar Joe’nun çocuklarıdır!

Şaşırma Joe, onlar sizin çocuklarınız.

Bizim çocuklarımızın ise mutlaka günü gelecek. Tam bağımsız Türkiye yolunda gerekirse serden de geçecek. Bu cümleyi küçümseyenler bilmeliki bu cümle vatanını canından çok sevenlere güven, Amerikan sevicilerine korku veriyor.