Grup Yorum üyesi Helin Bölek Ölüm Orucunun 288. gününde toprağa düştü. Mustafa Koçak ise Adil yargılanma talebiyle açlığının 297. gününde 29 kiloya düşerek acılar içinde hukuk cinayeti ile tüm Dünya’nın gözleri önünde katledildi. İbrahim Gökçek 313 gündür aç ve ölümle pençeleşiyor şuan!

Dini, siyaseti, ekonomiyi, sosyal hayatı kendi tekeline almak için korkunç baskı ve yasakları uygulayan AKP iktidarı, adeta kendinden olmayan, kendi gibi düşünmeyen ve yaşamak istemeyen herkesi terörize etmiş durumda.

Tarihler boyu bir insanı, grubu yada ülkeleri saf dışı bırakmak, yok etmenin zeminini oluşturmak için uygulanan yegane bir yöntem uygulanıyor ülkemizde. Terörist ilan et, itibarsızlaştır, yalnızlaştır ve imha et.

İlginç olan bu yöntemi uygulayan AKP’nin iktidara geldiğinde açlıktan, yoksulluktan, adaletsizlikten, işkenceden, baskıdan, katliamlardan bahsederek, tüm bunlara son verme iddiası ile politika yürütmesiydi. Şu anda da bunlardan bahseden kim varsa onu imha ediyor. İstediğini dost, istemediğini düşman ilan ediyor. Her sosyolojik, siyasal, ekonomik gelişmeyi kendi çıkarı için çevirme yeteneğine sahip. Kitleleri adeta hipnotize etmiş durumda. Doğruyu da alkışlayan, yanlışı da alkışlayan bir taban. Sormayan, sorgulamayan bir bakış açısı. Adeta bu taban vicdanlarının kapısına kilit vurmuş durumda.

Bu halkın onurlu evlatları da var.

AKP sadece şunu unutuyor: Bu halkın onurlu evlatları da var. Paraya, güce tamah etmeyen, ille de tam bağımsız Türkiye diyen, insan hakları, demokrasi ve hatta sosyalizm diyen evlatları var. Bu uğurda tüm acılara göğüs geren, ölen ama yenilmeyen evlatları var. Öleceğini bilse de doğruya doğru, yanlışa yanlış diyebilme onuruna sahip evlatları var. İbrahim Gökçek o evlatlardan biridir. 313 gündür açlığıyla çığlık olmaya çalışıyor.

İçinde yaşadığımız ay bir Müslüman için kutsal bir aydır.

Açın halinden anlama ayıdır. Adaletli olmayı, vicdanlı olmayı, paylaşmayı daha sade anlama ayıdır. Kendini dinleme ve anlama sürecini yaşadığı bu ay içinde İbrahim’i de anlama ayıdır.

İbrahim 313 gündür neden aç

Düşünmeli: İbrahim 313 gündür neden aç. Bir insan nasıl olurda, hangi inanca sahip olurda bu denli iradeli davranır! Öleceğini bile bile yaşam tarzını, inancını, arkadaşlarını korumak için 313 gündür aç kalabilir? Mustafa Koçak neden öldürüldü? Mutlaka gerçek inananlar AKP’nin sahte insancından sıyrılarak bu soruları sormak zorundadır! Unutmamalıdırlar ki: Zulüm karşısında sessiz kalan dilsiz şeytandır! Bu hadis kulaklarımıza küpe olsun. Çünkü ıslam inancına göre öldüklerinde onları sorgulayacak olan AKP’liler olmayacak! Susma ses ver, unutma ki yaşamak hak, yaşatmak görevdir.