İbrahim Gökçek’le ilgili paylaşımları nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan hakim Ayşe Sarısu Pehlivan görevinden uzaklaştırıldı.

Türkiye’de Hakimler ve Savcılar Kurulu, ölüm orucundaki Grup Yorum Üyesi İbrahim Gökçek  hayatını kaybetmesiyle ilgili yaptığı paylaşımlar yüzünden hakkında soruşturma açılan İzmir Karşıyaka Hakimi Ayşe Sarısu Pehlivan görevinden uzaklaştırdı.

Görevden uzaklaştırma yazısının Pehlivan’a tebliğ edildiği ve yazıda Pehlivan’ın üç ay süreyle tedbiren görevden uzaklaştırıldığı ifadesinin yer aldığı bildirildi.

Aynı zamanda Yargıçlar Sendikası Başkanı olan Pehlivan hakkında Hakimler ve Savcılar Kurulu paylaşımları nedeniyle inceleme, İzmir Başsavcılığı da aynı gerekçeyle soruşturma açmıştı.

İzmir Karşıyaka Hakimi Ayşe Sarısu Pehlivan, ölüm orucuna ara verdikten sonra yaşamını yitiren Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek için üzüntüsünü dile getirmiş, daha öncesinde de Gökçek’in yaşatılması için çağrı yapmıştı. Bu çağrının ardından hedef gösterilmiş, ardından da linç kampanyası başlatılmıştı.

Öldüreceğiz diyenler serbest, yaşatacağız diyenlere ceza!

‚Öldüreceğiz, direklere asacağız, çocuğunuzu, karınızı kızınızı bizden nasıl koruyacaksınız‘ diyenler serbest. ‚Yaşasın ölmesin‘ diyenler cezalandırılıyor.