Almanya’nın Solingen kentinde beş çocuğun bir evde ölü bulunduğu açıklandı. Konuyla ilgili detaylı bilgi vermeyen Wuppertal polisi, olayın kaza olmadığından yola çıkıldığının altını çizdi.

Haber: Ümit Kalın

Solingen’in Hasseldelle semtinde meydana geldiği belirtilen olayın ardından, bir çocuğun da hayatta olduğu bildiriliyor.

Polis ve can kurtaran bölgeye ulaştı

Çok katlı bir binada meydana gelen olay üzerine çok sayıda polis ve can kurtarma aracanın bölgeye gittiği dikkat çekti. Çocukların yaşına ve aileye dair henüz resmi bir bilgi verilmedi.

Anne intahar mı etti ?

Çocukların tamamının 14 yaşından küçük olduğu iddia edilirken, çocukları öldürdüğü tahmin edilen 27 yaşındaki annenin daha sonra yanına bir çocuğunu alarak Düsseldorf Garı’na giderek intihar girişiminde bulunduğu, ancak bu teşebbüsünden yaralı olarak kurtarılarak hastaneye kaldırıldığı öne sürüldü. Wuppertal Emniyet Teşkilatı’nın gün içinde olayla ilgili bir basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor.

Yakınlarının yanında olduğu için 11 yaşında bir çocuk kurtuldu.

Edinilen bilgiye göre polis Almanya saati ile 13 civarında arandığını, olay yerine giden güvenlik birimlerinin biri 18 aylık, diğerleri iki ve üç yaşlarında üç kız çocuğu ile altı ve sekiz yaşında iki erkek çocuğun cansız bedenlerini bulduğunu bildiriyor. 11 yaşındaki bir erkek çocuğun da yakınlarının yanında olduğu kaydediliyor.

Türkiye kökenlilerin de yoğun olarak yaşadığı Kuzey Ren Vestfalya eyaleti sınırlarında bulunan Solingen, eyalet başkenti Düsseldorf’a 35 km. mesafede yer alan bir kent.