Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in sürdürdüğü Ölüm Orucu direnişi 306. gününde. Mustafa Koçak ise 291. gününde Yani İbrahim ve Mustafa her an ölümle koyun koyuna yaşıyorlar.

Grup Yorum Üyesi İbrahim Gökçek

İbrahim Gökçek’in taleplerini sahiplenen 10 binlerce Grup Yorum hayranı bir günlük açlık grevi ile destek verdi. Avrupa’da başlayan destek açlık grevleri bir çığ gibi büyüyerek devam ediyor. Dünyanın dört bir yanından Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek ve 291 gündür adil yargılanma talebiyle Ölüm Orucuna devam eden Mustafa Koçak için destek açlık grevleri, duvar yazılar, afiş, bildiri dağıtımı, duvar gazeteleri, Tv ve gazetelerde röportajlar ile destek veriyor.

Hukuk tarihinin cinayeti

Mustafa Koçak’ın yargılaması hukuk tarihinde bir cinayet ile eş değer. Tam anlamıyla trajikomik. Bir itirafçı var ortada. Bu itirafçı 380 kişiyi adı, adresi ve ne iş yaptığını ezbere biliyor.

Mustafa Koçak

Gerçekte var olmayan isimleri de tanıyorum dedi

Hatta Mustafa Koçak’ın avukatlarının uydurma isimleri sorduğunda onları da tanıyor ve örgüt yöneticileri olduğunu söylüyor. Yanı var olmayan insanları da tanıyor. Mahkeme heyeti Koçak’ın avukatlarının sorularını engellemekte gecikmiyor. Zalimin hukuku bu olsa gerek. Sahte delil ve kişiliksiz bir itirafçının söyledikleriyle Mustafa Koçak Müebbet habis ve artı 49 yıl habis cezası ile cezalandırıyor. Gözlerinizi kapatın ve düşünün Mustafa’nın yerine biz yargılanıyoruz!

Bu yargılama adil değil

Mustafa Koçak bu yargılamanın adaletli olmadığına inanıyor ve adaletli bir şekilde yeniden yargılanmayı istiyor. Adaletli yargılanma uğruna 291 gündür aç!

Ölüm Orucu dayanılmaz acılara katlanmak demek

Mustafa hücre hücre eriyor, safra kusuyor, hem de tadı çok iğrenç olan bir safra! Dişleri öldüresiye sızlıyor, dişlerini yerinden sökmek istiyor! Başı öyle bir dönüyor ki tarifi imkansız! Gözleri agırıyor, bulanık görüyor, baş ağrısından gözüne uyku girmiyor. Ayakları yanıyor, sızlıyor, şişiyor! Ses ve her hangi bir koku dayanılmaz geliyor. Bu 21. yüz yılda adaletli yargılanmak için çekilen bir çile olabilir mi?

Grup Yorum Üyesi İbrahim Gökçek

Ölüm Oruçlarını yakından gören, yaşayan ve iliklerine kadar hisseden, açlıkla koyun koyuna yatmış biri olarak söylüyorum. Bu ancak erdemli, onurlu insanların yapabileceği bir eylem biçimidir. Sıradan ölümlere benzemez! Bu iradeyi her insan oğlu gösteremez. Bu ölümü kutsama değildir. Bu onurlu yaşamak için bir çığlıktır. Helin’in çığlığını duymadık! İbrahim ve Mustafa’nın çığlığına kulak verelim. Bu insanlar ne istiyor diye araştıralım. Taleplerine bakalım.

Bu eylemi zalimin yanında yer alanlar, zalimin zulmünü uygulayanlar anlayamaz, kapitalistlerin yedeğinde yer alanlar anlayamaz, çanak yalayıcıları hiç anlayamaz! Emperyalizmin esaretini kabul edenler anlayamaz, hukuk ve insan haklarını kendi çıkarları için şekillendirenler anlayamaz. kandan beslenen yamyamlar hiç anlayamaz. Öldürdükçe yaşayacağına inananlar anlayamaz. İşkence yapanlar anlayamaz, asalakça yaşayanlar anlayamaz, başkasının acısını kendi acısı olarak görmeyenler anlayamaz, komşusunun evine düşen ateş ile yemek pişirme telaşına düşenler anlayamaz. Anlayamaz işte! Eşitlikten, adaletten, özgürlükten nasibini alamayanlar anlayamaz.

Grup Yorum Üyesi İbrahim Gökçek

İbrahim Gökçek’in taleplerini tekrarlıyoruz;

  • Sürekli baskına uğrayan, terörize edilmeye çalışılan ve Grup Yorum’un çalışmalarını yürüttüğü İdil Kültür Merkezi basılmasın.
  • Grup Yorum üyeleri terör listelerinden çıkarılsın.
  • Yaklaşık 3 yıldır neredeyse tüm konserleri yasaklanan Yorum üzerindeki konser yasakları kaldırılsın.
  • Yorum üyeleri haklarında açılan davalar düşürülsün.
  • Tutuklu Grup Yorum üyeleri serbest bırakılsın.

Mustafa Koçak’ın talebi:

Adil yargılanmak! Pc Games Download

Evet yanlış okumadınız: Sadece ve sadece adil yargılanmak!