Suç örgütü lideri Sedat Peker, mafya-devlet-iktidar ilişkilerine dair iddialar dillendirdiği 9’uncu videosunu yayımladı.

Şevket Dalboy

Peker’in 9’uncu videosundaki iddiaları yine çok izlendi ve çok konuşuldu. Peker’in iddialarının ana başlıkları söyle,

ÜMMETİN GASPÇILARI:

Peker “Azeriler ‘her işi aldınız‘ diye dert yanıyor. Artık onlar da bize ‘ümmetin lideri‘ demeyecek. ‘Ümmetin gaspçisi‘ diye anarlarsa şaşırmam” dedi. Peki kim bu rantiyeciler? Peker’in deyimiyle ‘ümmetin gaspçıları.‘ Tek tek açıklanması gerekmiyor mu? Sedat Peker bu iddialarının altını doldurmak zorunda değil mi?

MAFYANIN PARASI:

10 bin dolar alan siyasetçi konusu daha da dallanıp budaklanıyor. Peker, birden çok siyasi ve devlette görevli adama, fazla para verdiğini açıkladı. En vahimi AKP’li Metin Külünk ile ilgili olanları. Peker ‘Çanta çanta para verdim‘ dedi. Almanya“daki derneklere çok para gönderdiğini açıkladı.

Kaç para, ne için mafyadan alınmıştır?

Hangi iş ve işlemlerin karşılığında alınmıştır?

Almanya’daki hangi dernekler Mafya liderinden gelen parayla hangi faaliyetleri yürüttü?


Külünk, Peker’i arayıp Biden görüşmesi nedeniyle susmasını neden istedi?

Bu durum daha büyük olayların gizlenmek istendiğini, deşifre olmaktan korkan başkalarının da olduğunu gösterir. Gizlenmek istenen konuların, ne kadar büyük olduğunu tahmin bile etmek zor!

ZİRAAT BANKASI:

Peker, Doğan Grubu’nun satışında Ziraat Bankası’ndan Demirörenlerin aldığı kredinin faizinin bile geri ödenmediğini iddia etti. Tam 750 milyon dolarlık kredi. Bu tüyü bitmemiş yetimin hakkı değil mi? Ödendi mi ödenmedi mi, yapılandırıldı mı, akıbetinin ne olduğunu yetkililer açıklamak zorunda değil mi?

Peker iddialarını şöyle dile getirdi,“Biz gasteyi bastık, Aydın Doğan yavrum korktu kargaşadan, yerleri verdi. 750 milyon dolara. Aslında bir tanesi bu kadar ederdi. Hürriyet, CNN, Milliyet, Kanal D hepsini aldık. 750 milyon doları Ziraat Bankası verdi. Banka kimin devletin, milletin. Yani siz patronusunuz. Ana parayı bırak, faizlerini bile ödemedi. Bunlar suç örgütlerinden namussuz. 10 milyon çiftçiye o sene ancak kredi verildi. Çiftçi kredisini ödemeyince traktörünü haciz ediyorlar. Kanal D’yi haciz eden var mı?”

„GAZETEYİ BASTIK, AYDIN DOĞAN KORKTU YERLERİ VERDİ“

„Şimdi bizim bu Pambukören var ya, biz gazeteyi bastık, Aydın Doğan kargaşadan korktu, yerleri verdi 750 milyon dolara. Aslında bir tanesi o kadar ederdi ama hepsini o paraya aldı. Bu 750 milyon doları Ziraat Bankası verdi. Bu sahtekar 750 milyon doların hiçbirini ödemedi biliyor musunuz, faizlerini bile ödemedi. Bu televizyon onun değil, o emanetçi. Serhat ile Berat yönetiyor. Sabah grubu da öyle.“

KAMERA KAYITLARI:

İddialardan en vahimi de bu ülkenin İçişleri Bakanı koltuğunda oturan, bu ülkenin güvenliğinden sorumlu birinin suçluyu koruduğu ve malına, parasına göz diktiğidir. Bu yenilir yutulur cinsten ithamlar olabilir mi? Peker’in, arananlar listesinde olan Bodrum’da Paramount Otel’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz ile ilgili iddialar da mutlaka aydınlatılması gerekmez mi? Bakanlığın kamera kayıtları açıklanmalı. Bu kişi aranıyorken bakanlığa gitmiş midir, kimlerle görüşmüştür? Böyle bir olay olmadığı ispatlanmalı.

OTELDE KALAN İSİMLERİ AÇIKLADI

Sedat Peker, bahsi geçen Sezgin Baran Korkmaz’a ait otelde kalan isimleri açıkladı.

Peker, otelde Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toplu, Koruma Daire Başkanı Ekrem Güler, Veyiş Ateş ve Muğla Emniyet Müdürü’nün kaldığını iddia etti. Peker, ek olarak Rasim Ozan Kütahyalı’nın ve Resul Hor’un da ismini verdi.

PEKER’DEN BİR VEYİŞ ATEŞ İDDİASI DAHA

Ateş’in, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katıldığı programda görevinin gazeteci İsmail Saymaz’ı baskılamak olduğunu kaydeden Peker, Ateş’in kendisinin sağ olduğu iddia edilen Erdal Aras’la program arasında görüştüğünü söyledi.

Peker şöyle konuştu: “Kardeşlerim ben ilk önce sizin tanıdığınız Veysi’nin tipini anlatayım. Veysi, hani böyle Kırkpınar güreşlerinde cazgırlar olur ya, bu da Süslü Süleyman’ın cazgırı. Süleyman çıkıp konuşma yapmadan önce bu Veysi çıkıp Süleyman’ı şöyle yakışıklı böyle yakışıklı diye tanıtıyor. Çok enteresan değil mi? Nereden nereye ama öyle bir yere geleceğiz ki aklınız çıkacak. Delilli, belgeli, kayıtlı ve görüntülü anlatacağım kardeşlerim.”

‘HIRSIZ SENİ’

“Bakın bu Veysi’ye hiç gıcıklığım yoktu, normalde sarmayacaktım ama yayında gazetecileri engelledi ya, ona yürüme fırsatı verdi ya… Bitti artık şansı yok. Bugün onun işi bitti. Kayıt var Veysi. O Sağlık Bakanlığı’ndaki hikayeni anlatmayacağım şimdi. O para konusunda biriyle ters düştün ya. Onun ailesi benim sevdiğim bir aile. Şimdi seni patlatınca onu da patlatmak istemiyorum. Ulan siz ne pislik insanlarsınız lan, aşağılıksınız. Ulan bir de televizyonlara gidip, şu hırsıza operasyon yapıldı, şu gasp edildi diye konuşuyorsunuz, ulan siz ne aşağılıksınız. Allah sizin belanızı versin lan sizin. Ulan insanlar size inanıyor ve güveniyor ama siz bir ulusu manipüle ediyorsunuz. Hırsız seni. Patlatacağım şimdi.”

AKİT TV’DEN MURAT ALAN’A DAİR İDDİALAR

„Akit medya grubuyla beraber sofra kurduk, yemek yedik ama önkara söyleyeceklerim var. Akit TV’nin Yazı İşleri Müdürü Murat Alan. Kardeşim sen saldırıya uğradığında hastaneye ilk gelenlerden biri ben değil miydim? En sevdiğim silahımı sana verip ‚Bir baba çocuğunun yanında dayak yememeli, bir daha gelirlerse hepsini vur, sana cezaevinde ben bakacağım‘ demedim mi? Bu olayı buraya ben mi getirdim? Göreceksiniz, sen hariç Murat ama sen ‚Bu adam her şeyi yapardı, ajanlık ne‘ diyebilirdin. Bu haberi yapıyorsunuz, elinizde bir tane delil var mı benim ajanlık yaptığıma dair? Şevki hocam, çocukluğumdan beri senin kasetlerini dinliyorum. Çoluğumun çocuğumun parasını size yolladım, diyemedin mi ‚Bu adam ajan değil‘ diye?“

„SEÇİM ZAMANI AKP’NİN DAĞITTIĞI KAHVELER BENİMDİ“

„AK Parti’nin seçim zamanı dağıttığı kahveler var ya, Tarihi Beyoğlu Kurukahvecisi, benimdi o. Hani ben pislik mafyaydım? Onlarca milyon liralık kahveyi benden siz alıp dağıtmadınız mı her yerde? Lan bir lira mı verdiniz, verdiyseniz hani fatura?“

„SEZGİN BARAN KORKMAZ’I YURT DIŞINA SÜLEYMAN SOYLU GÖNDERDİ“

„Bodrum’daki Paramount Otel’in sahibi Sezgin Baran Korkmaz. Bu arkadaş Türkiye’de de ABD’de de aranıyor.

5 Aralık’ta Organize Suçlardan Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Resul Holoğlu telefon açıyor Korkmaz’a, İçişleri Bakanlığı’na çağırıyor. Saat 10.30’da giriş, 12.30’da çıkış. Sezgin Baran Korkmaz’ın bir ıis adamından 45 milyon dolar alacağı var. Süleyman buna ‚Senin hakkında tahkikat yapıldı, yurt dışına çık. Yukarının haberi var, bu alacağın olan parayı da sil, sorun çıkacak‘ diyor. Yukarısı dediği de Tayyip abi. Sezgin Baran Korkmaz, 6 Aralık’ta yurtdışına gidiyor. İçişleri Bakanı, Organize Suçlar Daire Başkanı’nı telefonla arayıp hakkında 6 aydır dosya hazırlanan adamı İçişleri Bakanlığı’na çağırıyor ve görüşüyor, yurt dışına çıkmasını söylüyor. 5 Aralık’ta Sezgin Baran Korkmaz İçişleri Bakanlığı’na geldi mi, kamera kayıtlarını çıkarın. 6 Aralık’ta yurt dışına çıkmış mı? Sezgin Baran Korkmaz bakıyor ki her şey elden gidecek, donmuyor. 28 Aralık’ta operasyon yapıyorlar. 29 Aralık da 45 milyon doların ödenme günü, haciz olacak o gün. Karısını gözaltına alıyorlar.“