4. Uluslararası ABA güreş turnuvasının düzenleyicisi, Almanya Milli Güreş hakemi ve ABA Güreşinin Avrupa federasyon Başkanı Hamdan İflazoğlu tarafından Welt Heimat Gazetesine katkılarımızdan dolayı çeşitli hediyeler ve plaket verildi.

Avrupa’da uyuşturucunun, kumarın, fuuşun, hırsızlığın ve her açıdan yazlaşmanın kol gezdiği bir süreçte, çocuklarımıza, gençlerimize ABA Güreşini sevdirdiği için taktir ediyoruz. Welt Heimat gazetesi ekibi olarak ATA sporumuz olan ABA Güreşine sunduğu değerli katkılardan dolayı ABA Avrupa Federasyonu Başkanı Hamdan iflazoğlu ve ekibine teşekkür ediyoruz.

Hamdan İflasoğlu gazetemize plaket verme gerekçelerini şu şekilde açıkladı: Welt Heimat Gazetesi ne zaman ihtiyacımız olsa hep yanı başımızda oldu. Ropörtajlarıyla sporcularımıza morel verdi. Welt Heimat Gazetesinin imtiyaz sahibi Şevket Dalboy dostumuz gerektiğinde antremenlarımıza katıldı ve doğrudan Alman Milli takımımıza antreman yaptırdı.

Bizde hem Welt Heimat Gazetesini hemde dostumuz Şevket Dolboy’u taktir ettiğimiz için böyle bir karar aldık. Bizde welt Heimat Gazetesinin yanındayız. Topluma farklı bir bakış acısı ile mesajlarını ileten, geçlerimizin, çocuklarımızın kısaca insanın yanında olan böyle bir gazetenin yayınlanıyor olması bizleri sevindiriyor.