Esslingen’de uzun yıllardır çalışmalarına devam edem Mozaik Müzik vesanat okulu yetiştirdiği yüzlerce öğrencinin yanısıra hazırlıklarına hızla devam eden dev konserin heyecanını yaşıyor.

2005 yılından bu güne bağlama, resim, ebru, mozaik, gitar, piyano, şan dersleri veren okul 05 – 80 yaş arası her yaşta insana hitap ederek yüzlerce insanın hayatına girmeyi başardı. Çalışmalarını Anaokullarına kadar taşıyan Mozaik, Anaokullarında ritim ve fülüt dersleri vererek çocuklara müzik sevgisini aşılıyor.

2 bin öğrenci yetiştirdı

Welt Heimat Gazetesi olarak görüştüğümüz bağlama hocası ve koro şefi Cemil Aydemir, daha çocuk yaşta müzik ile tanıştığını söylüyor. Bağlamada kendisini oldukça donanımlı hale getiren Aydemir, 2005 yılında Mozaik ve Sanat okulunu kurarak çocuklarımıza müzük sevgisini aşılamaya karar vermiş. O günden bu güne 2 bin’den fazla öğrenci yetiştirmiş. Değerlerimizi aşılamaya özen göstererek profösyonel birde koro oluşturmuş.

Gazetemizin sorularını yanıtlayan Aydemir Avrupa’da yaşayan çocuklarımızın öz kültürümüzü bir bütün olarak özümsemeleri için çaba sarf ettiğinin altını çiziyor. Bağlamayı, türkülerimizi, ebru sanatını öğrenen çocuklarımız hayata çok daha sağlıklı bakabiliyor değerlendirmesini yaptı. 1500 – 2000 insanın okullarında yetiştirdikleri için çok mutlu olduklarının altını çizen Cemil Aydemir, önlerine daha büyük hedefler koyduklarını ifade etti.

Dev konserin çalışmaları hızla sürüyor

Bu kapsamda önemli bir konser hazırlığı içinde olduklarını söyleyen Aydemir, büyük bir koro eşliğinde Onur Akın’ın sahne alacağını dile getirdi. Bu konseri çok önemsediklerinin altını çizerken türkülere gönül verenleri mutlaka konserlerine beklediklerini söyledi.
Cemil Aydemir şöyle devam etti: Elbette ilk kez böylesi büyük bir konser çalışması içinde olduğumuz için büyük bir heyecan duyuyoruz. Bu konserimizden alacağımız sonuç öz güvenimizi dahada artıracak. İnanıyoruz ki halkımızda bizleri yanlız bırakmayarak konserimize destek verecektir. Halkımız ile birlikte türkülerimizi söylemeye hazırız. Toplumumuzun her kesimini türkü şölenimize devet ediyoruz. Birlikte türkü söylemeye var mısınız?

Konser biletleri için şu numaralardan ulaşabilirsiniz: 0711 122 90 809
Mobil: 0175 626 25 47
Mozaik und Kunstschule