Sosyal medyayı kullanarak itibar suikastı yapan kişiler her daim iş başında. İftira, tehdit, şantaj gibi yöntemleri sınır tanımadan kullanarak ortalığı karıştırmaya devam ediyorlar. Son olarak Başak Demirtaş’a sarf edilen sözler trol zihniyetinin ne denli aşağılık olduğunu da ortaya bir kez daha koymuş oldu!

Trol kelimesi aslında bu alçakların yaptıklarının karşılığı değil. Hatta alçaklık bile az kalır! Hiçbir değer yargısı olmayan bu ‚insan’lar hedef aldıkları kişiyi küfür, hakaret, onuruyla oynama, tehdit yöntemleriyle bunaltıyorlar, bezdiriyorlar.

Trol ahlakı diye bir ahlak anlayışı türetilmiş. Kıraldan çok kıralcı mantığı. Bir avuç zorbanın, hırsızın, düzenbazın çıkarlarını korumak için seferber olmuş belden aşağı vurarak hayatkarını idame ettiren asalaklar!

Düşünün herhangi bir partinin resmi yollarla yapamayacağı daha doğrusu yapması yakışık almayacak ne kadar iş varsa bu troller tarafından bir çırpıda el birliği ile en ahlaksız yöntemler kullanılarak sözüm ona hallediyorlar!

Hemen her türlü sosyal-siyasal oluşumun trolleri var ve bunların bir kısmı bazı mecralarca bilinçli olarak -haber anlamında- beslenmekte ve sosyal medyaya yön verdirilmekteler.

Bunların yanında bir de trol olmamakla birlikte basın yayın yolu ile bu işi yapanlar var. Bunlar bulundukları yayın organını tek taraflı olarak bir siyasi gücün hizmetine sunmuş durumda. Neresinden bakarsanız bakın kendi ıradelerini şu ya da bu nedenle teslim etmiş durumda.

Daha kötüsü bu trol ordularının halkın gerçek sorunlarının göz ardı edilmesine yol açmaları. Saçma sapan kıyaslar ve manipüle edilmiş haberlerle toplumu halüsinasyonlara mahkum ediyorlar. Ve dahası insanları yapay çekişmelerin öznesi haline getirerek birbirlerine düşman yapıyorlar. En önemli olğu budur: İnsanları bribirine düşman ediyorlar. Hemde en aşağılık yöntemleri kullanarak bunu yapıyorlar.

Şimdi Başak Demirtaş hakkında söylenenler hangi ahlakta, hangi inançta, hangi kültürde var. Bu alçaklığı yapan insanların nasıl bir kişiliği var?

Bu alçak hakkında şimdilik gözaltı kararı verildi. Bunun gibi binlerce alçak var! Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından paylaşımla ilgili yapılan açıklamada şu şekilde:

Bir kısım basın yayın organları ile sosyal medya platformlarında, Selahattin Demirtaş ve eşi Başak Demirtaş aleyhine yapılan twitter paylaşımına dair yer alan haberlere ilişkin olarak, kamuoyunu aydınlatma zarureti hasıl olmuştu. Söz konusu paylaşımlarda bulunan ve kimliği tespit edilen şahıs hakkında gözaltı kararı verilmiş olup, soruşturma aşamaları hassasiyetle takip edilmektedir.