Almanya’nın Hamburg şehrinde bulunan Helios Mariahilf Kliniği’nde yaşanan şok edici olayda, Esma ve Barış Kocaman çiftinin 1 aylık bebeği kaçırıldı. Bebeği kaçıran kişinin kimliği belirlenen 18 yaşındaki Bulgar genç kız olduğu, genç kızın ise saatler sonra bebeği teslim ettiği açıklandı.

Haber-Elif Teke Uzungeliş

Edinilen bilgilere göre, Esma ve Barış Kocaman çifti, bebeğiyle birlikte Hamburg’daki Helios Mariahilf Kliniği’nde bulunuyordu. Gece saatlerinde gerçekleşen olayda, 18 yaşındaki Bulgar genç kız, anne Esma Kocaman’ı odasından uzaklaştırmak amacıyla „Aileniz size yemek getirdi, giriş kapısında bekliyor“ diyerek odadan çıkmasını sağladı. Daha sonra genç kız, bebeği alarak kayıplara karıştı.

Kaçırma olayı sırasında genç kızın hastane görevlisi kıyafeti giydiği ve psikolojik sorunlar yaşadığı belirtildi. Polis tarafından yapılan açıklamada, genç kızın gözaltına alındığı ve olayla ilgili soruşturmanın başlatıldığı ifade edildi.

Bebeğin dedesi Yılmaz Kocaman, İHA’ya yaptığı açıklamada, torunlarının hastaneye yatırıldığını ve kaçırma olayının nasıl gerçekleştiğini anlattı. Kocaman, genç kızın gelini kandırarak bebeği odadan çaldığını ve hastanenin acil servisine teslim ettiğini söyledi. Polisin olaya yeterince müdahale etmediğini iddia eden Kocaman, yaşananların ailelerini derinden etkilediğini belirtti.

Dört saat sonra bebeğin hastaneye getirilmesiyle birlikte rahatlayan aile, torunlarının tekrar tedavi altına alındığını ve gelininin olayın etkisiyle fenalaştığını ifade etti. Kocaman, yaşanan olayın şokunu atlatamadıklarını ve konuyu yargıya taşıyacaklarını söyledi. Aile, Almanya’daki güvenlik zaafiyetlerine dikkat çekerken, soruşturmanın detaylarının ortaya çıkmasını bekliyor.