Doğu Kudüs’teki Mescid-i Aksa çevresinde İsrail polisinin Filistinlilere haksız ve hukuksuyz müdahalesi sonrası 90 kişinin yaralandığı açıklandı.

Şevket Dalboy

Doğu Kudüs’te Mescid-i Aksa çevresinde Sionist İsrailli güvenlik güçlerinin Filistinlilere müdahalesi sonrasında çıkan olaylar Cumartesi gecesi de devam etti ve 90 kişinin yaralandığı açıklandı.

Siyonist İsrail polis sözcüsü de Pazar sabahı yaptığı açıklamada çatışmaların Eski Şehir’in girişlerinden Şam Kapısı’nda ve Harem’i Şerif çevresinde meydana geldiğini açıkladı.

Siyonist adalet: Biber gazı, plastik mermi, ses bombası!

Polis müdahalenin gerekçesini güvenlik olarak açıklarken, Şam Kapısı civarında Filistinli göstericilerin polise taş, şişe ve fişek attığını duyurdu.  Medyada yer alan haberlere göre İsrail polisi Filistinlilere müdahalede biber gazı, plastik mermi, ses bombası kullandı. Birçok kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Mescid-i Aksa çevresinde 90 bin müslüman toplandı

İsrail radyosu hafta sonunda Ramazan ayının son hafta sonunda dua etmek için 90 binden fazla Müslümanın Mescid-i Aksa çevresinde toplandığını duyurdu.

Eski Şehir bölgesinde tansiyon bir önceki akşam yükselmeye başlamıştı. Cuma akşamı Doğu Kudüs’te 200’den fazla insanın yaralanmasıyla sonuçlanan olayların ardından İsrail 15 Filistinlinin gözaltına alındığını açıklamıştı. İsrail polisi 20 güvenlik görevlisinin de yaralndığını duyurdu.

İsrail tam olarak Siyaonit bir terör devleti olduğunu ortaya birkez daha koymuştur. Halka zulmeden tüm devletler gibi İsrail’de Terör devletidir!