Almanya’nın Göppingen kentinde kendisine ait (Fırat Arslan, Boks Okulunda) güçlü rakibi Eski Güney Amerika ve Brezilya şampiyonlukları bulunan Jackson Dos Santos’a karşı ringe çıkan Fırat Arslan, nakavt ederek büyük bir başarıya daha imza attı.

Vedat Alyaz

GÖPPİNGEN- Türk profesyonel boks tarihinin ilk ve tek dünya şampiyonu Fırat Arslan, karşılaşmanın başlamasıyla rakibini tartmak için hamleler yaptı. Karşılıklı yumrukların konuştuğu maç kıran kırana geçerken, sporcumuz indirdiği bir aparkat ile rakibini yere serdi bu sırada hakem rakibe saymaya başladı. Ardından ayağa kalkan Santos, hücumlarına devam ederken, sporcumuzdan aldığı arka arkaya güçlü darbelerle yere yığılırken, nakavt olmaktan kurtulamadı. Karşılaşmaya katılan çok sayıda seyircinin tezahüratları arasında zaferi ilan edilen Fırat Arslan, bu sonuçla Mayıs ayında planladığı dünya şampiyonluk maçına çıkmak için büyük bir avantaj elde etmiş oldu. Ekibiyle birlikte maçtan önce rakibini iyi analiz ettiklerini vurgulayan sporcumuz Fırat Arslan, basın danışmanı Vedat Alyaz’ın sorusu üzerine, ‘Kendimi daha büyük maçlara hazır hissediyorum’ dedi.

Boksörümüzün antrenörü Ted Lackner, rakibin güçlü yumruklara sahip olduğunu vurgulayarak, ‘Daha önce kazandığı 24 zaferinin 22’sini nakavtla sonlandırmış olan tehlikeli bir boksör olduğunu biliyorduk. Bu yüzden ona fazla açık vermeden, iyi savunma yaparak, aralardan yumruklar çıkarmamız gerekiyordu bunu da boksörümüz çok iyi başardı. Fırat’ın özellikle ilk rauntta vurduğu sol kroşe ile rakibi öyle bir sarsıldı ki, tüm oyun planı bozuldu’ dedi.

Sporcunun menajeri Denis Gemici Serrano, ‘Bu sonuçla 20 Mayıs tarihinde yapmayı düşündüğümüz jübile maçımızda dünya şampiyonluğu için gönül rahatlığıyla ringe çıkabileceğiz. Bu yolda bizi destekleyen herkese çok teşekkür ediyoruz, özellikle sponsorlarımız büyük bir teşekkürü hak ediyor’ şeklinde konuştu.

Boksörümüzün basın danışmanı Vedat Alyaz, sonuçlardan memnun olduklarını vurgulayarak, ‘Böylesine güçlü bir rakip bizim için iyi bir imtihan odu. Fırat Arslan’ın potansiyelini de analiz etme imkanı bulduk. Bu sonuç ile dünyanın zirvesindeki bir isimle gönül rahatlığıyla ringe çıkabileceğimizi düşünüyoruz çünkü Fırat, muhteşem bir güç ve tecrübeye sahip olan bir sporcu bunu da ringlere en iyi şekilde yansıtıyor’ dedi.